Kadın Network App’i

Kadın girişimciler kendi aralarında işe alımlarını organize edebilir
Kadın girişimciler kendi aralarında işe alımlarını organize edebilir

Türkiye’de kadının iş gücüne katılım oranı yüzde 30 civarında. Bu oran, AB’deki kadın istihdamı ortalamasının yarısından bile az. Kadın örgütleri kadın istihdamını artırmak için yasal adımlar atılmasını istiyor.

Kadın istihdamını artıracak network app’i

Kadın idarecilerin işe alım süreçlerinde CV’leri karşılaştırıp, liyakat sahibi kadınları CV havuzu içinde kaybolmadan bulabileceği bir platform fikri.

İşleyiş:

Unilever Satın Alma yöneticisi Semra Hanım kadın gücüne inanan bir iş kadını. İstiyor ki boş iki pozisyona iki azimli kadın çalışan alsın. Kadın girişimci dernekleriyle koordine yoluyla kısa sürede kurulabilecek bir app’le beyaz yaka ve mavi yaka kadın çalışan duyurularını yayınlayabileceği bir baş ucu app’i olsa iyi olmaz mı?

Sevval ve Ferda hanımlar da böylece bu iki pozisyon için direkt başvurabilecek.

Kadın çalışan açığı ihtiyaçlarıyla işe giriş taleplerinin match edileceği app.

Projenin alamet-i farikası:

Kadın güçlüdür, isteyince yapar.

Klasik CV olmayacak app üzerinden doldurulacak CV’ler. Zorluklarla mücadele yöntemi, en sevdiği çizgi film karakteri, vazgeçilmez tutkusu ve kadını dünyasında endi yeriyle ilgili bilgiler bulunacak. Böylelikle sisterhood pekiştirilecek, dünyamız daha tertipli ve renkli bir yer olacak.

Bariyer:

Kariyet sitelerinden kadın CV’lerini derlemek varken insanlar neden yeni bir app’le uğraşsın?

Projeler hakkında:

Tüm projeler fikir aşamasındadır. Lütfen yorumlarınızla geliştiriniz. Aksi türlü ülkemiz bilgi çağında çok geridekalacaktır. Buraya yazılan projeler yuvarlak masa girişimcilik örneğidir. Hayrına girişimcilik diye de adlandırılabilir. Operasyonel gücü olan girişimciler fikirleri icraata geçirebilir, bizimle başarı hikayelerini paylaşabilir.

Sincap iyimserdir, sincap tırmanır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir